Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školyNaše základní škola se zapojila do československého projektu s názvem "Záložka do knihy spojuje školy". V projektu nám byla přidělena slovenská škola ZŠ a MŠ Divinka, kdy obec Divinka se nachází asi 5 km od Žiliny. škola je stejně velká, jako ta naše a navštěvuje ji stejný počet dětí. Cílem projektu bylo vytvořit záložky do knihy na základě nějakého textu a vzájemně si je vyměnit. Naše děti se inspirovaly slovenskou pohádkou O tatranských obrech a knihami, které ilustroval pan Adolf Zábranský. Aby i na Slovensku věděli, jak slavného má obec Rybí rodáka. Naše záložky už jsou na cestě na Slovensko a i záložky pro nás jsou již na cestě. Rádi bychom zůstali s touto školou v kontaktu i nadále a vymysleli další společné aktivity.