Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výstražná jednodenní stávka v pondělí 27. 11. 2023

Výstražná jednodenní stávka v pondělí 27. 11. 2023Na pondělí 27. 11. 2023 je vyhlášená výstražná jednodenní stávka. Zaměstnanci ZŠ Adolfa Zábranského Rybí stávku podporují, protože plánované změny MŠMT by mohly negativně ovlivnit i provoz naší školy. Přesto jsme se rozhodli, že škola zůstane pro děti otevřená.

Důvody pro stávku.

Plánovaný nedostatečný rozpočet školství na příští rok nás však nutí se hlasitě ozvat.

Nedostatek financí způsobí ve školách:

  • zhoršení kvality výuky – výrazný pokles počtu hodin, kdy mohou školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější – a to plošně, bez ohledu na potřeby konkrétních škol;
  • zhoršení kvality výuky – výrazný pokles počtu asistentů pedagoga (bude chybět podpora pro děti nadané a děti znevýhodněné), a to zcela zničujícím způsobem u škol, které se dobře naučily, jak s podpůrnými opatřeními pracovat, “vychovaly” si asistenty pedagoga a kvalitní inkluze je pro ně samozřejmostí;
  • absolutně nedostatečnou péči o duševní zdraví dětí – přitom více než 40 procent dětí a mládeže čelí vážným psychickým problémům;
  • obrovskou nejistotu pedagogických i nepedagogických zaměstnanců;
  • bude silně ohrožující pro malé školy;
  • způsobí masivní odchod nepedagogů ze škol.

Výstražná stávka letáček final 1,10.11..pdf