Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektové vyučování "Od záchranných programů k chovatelství"

Projektové vyučování "Od záchranných programů k chovatelství"V úterý 24. ledna proběhl ve škole projektový den na téma "Od záchranných programů k chovatelství". Do školy přijel RNDr. Bc. Jaromír Vachutka, chovatel exotického ptactva. Děti se dověděly spoustu zajímavostí ze světa exotických ptáků pocházejících např. z Kuby, Austrálie, Kostariky atd. Dověděli jsme se také spoustu dobrých rad, jak se o tyto opeřence správně starat a jak si je můžeme ochočit. Protože s sebou dovezl živé papoušky, kanárky i hrdličky, měly děti možnost prohlédnout si je zblízka, pozorovat jejich chování a slyšet jejich zpěv. Na závěr nám pan Vachutka pouštěl vide, jak tito ptáci hnízdí, jak vypadají čerstvě narozená mláďata a jak se o ně rodiče starají, než vyletí z hnízda. Vyprávění pana Vachutky bylo velmi zajímavé. Bylo vidět, že má velké znalosti a jak moc má své svěřence rád. Fotky a videa z celé akce najdete ve fotogalerii na zsrybi.rajce.net.