Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektové vyučování - Den Země

Projektové vyučování - Den ZeměV pondělí 22. dubna jsme u příležitosti Dne Země připravili projektová vyučování. Pro děti 1. a 2 ročníku připravily paní učitelky Bajerová a Michálková pestrou škálu aktivit. Na začátku se děti naučily veselou písničku a pak pokračovaly obrázkovým čtením k danému tématu. S dětmi si paní učitelky povídaly o významu slavení tohoto svátku a o problematice třídění odpadu. Seznámily se s druhy kontejnerů na tříděný odpad. Získané poznatky so děti upevnily ve skupinové práci, kdy si společně vytvořily plakát. Dětem 3. – 5. ročníku připravily aktivity paní učitelka Jonášová a Frydrychová. Zde aktivity probíhaly formou CLIL, kdy byla angličtina využívaná jako nástroj k výuce. Nejprve se děti podívaly na krátké video, které mělo ukázat, jak krásná a pestrá je naše planeta. Pak si poslechly a později naučily písničku The Earth. Procvičily si anglická slovíčka ze světa zvířat. Nakonec si vyluštily křížovky a poskládaly si PUZZLE s obrázkem Země. Praci dětí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.