ZSRybi

Hlavní nabídka

Akce ŠD

VÁNOČNÍ STROMOŘADÍ

Dne 1.12.2014 jsme se s dětmi ze školní družiny vydali do Nového Jičína na náměstí, kde na nás čekaly vánoční soutěže. I když nás trochu brzdila ledová pokrývka, všechny úkoly jsme splnili a odvezli si do školy spousty dobrot. Také jsme navštívili výstavu na staré poště, kde jsme i my přispěli výrobou vánočních ozdob. Celá akce, až na počasí, se nám vydařila.

Bc. Petra Chytílkovová

Dýňování

Dne 29.9.2014 v pondělí jsme s dětmi ze školní družiny  využili podzimních darů přírody k výrobě různých panáčků a zvířátek. Jak se to dětem povedlo, můžete zhlédnout na fotografiích.

ŠKOLNÍ DRUŽINA JEDE DO MUZEA NA VÝTVARNÝ PROGRAM
KRÁSA VOSKEM MALOVANÁ
V úterý 30. 9. 2014 navštívíme s dětmi  ze školní družiny muzeum Fojtství v Kopřivnici.
Odjezd bude od Fojtství v Rybí ve 12:45 hodin, návrat je plánován v 15:30 hodin.
 Vstupné a autobus bude hrazen ze SRPŠ (sběr papíru).

Den země 22. 4. 2014 Projektové odpoledne
V úterý 22. dubna jsme si ve školní družině připomněli významný den pro naši zeměkouli a ochranu životního prostředí Den země. Povídali jsme si o vzniku, historii a činnostech, které se vážou k tomuto dni. Děti veškeré své informace využili při tvorbě výukového plakátu, který tvořili ve skupinách. Práce dětí jsou vystaveny v prostorách školy k nahlédnutí i pro ostatní spolužáky.

Bc. Petra Chytílková, Mgr. Michal Veřmiřovský

Čarodějnice
V úterý 29. 4. 2014 proběhla ve školní družině módní přehlídka čarodějnic a čarodějů. Děti si své masky vyráběli sami a mohli tak zcela rozvinout svou fantazii. Jak se jim masky povedly můžete ohodnotit na fotkách v naší fotogalerii.
    Bc. Petra Chytílková, Mgr. Michal Veřmiřovský

Strašidla ve školní družině
V minulém školním roce jsme se zúčastnili soutěže - Slet strašidel na Štramberské Trúbě 2013, kterou vyhlásili Rytíři hradu Štramberk. Úkolem dětí bylo vytvořit strašidlo podle popisu v knížce zaslané pořadateli. Všechna strašidla byla vystavena na Trúbě, kde je dle informací zhlédlo více jak 25 tisíc návštěvníků. Po ukončení soutěžě jsme obdrželi  vyhodnocení strašidel, které nás velmi mile překvapilo. Naše tři strašidla vybojovala velmi pěkná místa, když uvážíme, že kokurence byla veliká. Celkem se zůčastnilo 38 strašidel.
11. místo - BAZILIŠEK - (autoři: Katka Honešová, Niki sopuchová, Market Klugová, Danča Marková, Naty Hanzelková, Barča Šmiřáková)
17. místo - SVĚTLONOŠ - (autoři: Matěj Tománek, David Kuběna, Vašek Honeš, Kuba Havrlant)
18. místo - ZAŽIGÁLEK - (autoři: Martin Lukáš, Michal Mikurda, Patrik Matuš, Zdenda Till)

Tímto bych chtěla všem dětem poděkovat za jejich spolupráci a aktivitu, kterou vynaložily při jejich výrobě.                                                                                                                                                                                      Bc. Petra Chytílková

Dne 30. dubna 2013 jsme si ve školní družině zahráli tak trochu na čarodějnice. Děti si vyrobily čarodějnické klobouky, někteří čarodějnice z květináče. Na školním hřišti jsme si dali čarodějnické závody, avšak největší úspěch měla výroba lektvarů s velmi zajímavými názvy. Odpoledne jsme si užili a myslím, že děti byly spokojené. Jak se nám to povedlo, můžete zhodnotit na nafocených fotografiích.
Bc. Petra Chytílková

SLET STRAŠIDEL NA ŠTRAMBERSKÉ TRÚBĚ.

S dětmi ze školní družiny jsme se zapojili do soutěže, kterou vyhlásili Rytíři hradu Štramberk. Měli jsme si přečíst lexikon strašidel, nějaké si vybrat a zkusit ho vytvořit. Celkem se této soutěže zúčastnily 3 skupiny žáků, každá skupina si vybrala nejsympatičtější strašidlo a vyrobila ho. Jak se jim to podařilo se můžete podívat na stránkách školy. Pokud některé strašidlo uspěje, bude vystaveno v Trúbě až do konce srpna.
Bc. Petra Chytílková

Dne 5. 10. 2012 proběhla ve ŠD soutěž ve stavbě největšího robota. Snahu výherců můžete zhodnotit na fotografiích.

Dne 9. 10. 2012 jsme vytvářeli ve skupinách obrázky z vršků. Každá skupina si sama určila téma svého výtvoru a myslím, že se jim to velmi povedlo. Závěrečný úklid byl sice trochu náročnější, ale děti to zvládly na jedničku.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky